close

تماس با مدیر سایت جهت رزرو تبلیغات 09337931003


بیا دیدنی های رشت رو با هم سیر کنیم


اجاره ساعتی انواع خودروهای لوکس بدون ضامن


اجاره ویلا

اجاره ویلای ارزان فقط با 100 تومن

ترین‌ها

ترین‌ها

طولانی‌ترین رودخانه جهان

طولانی ترین رودخانه در جهان رود نیل می باشد. طول رود نیل ۶,۶۹۵ کیلومتر می باشد و از چندین کشور می گذرد. این رود در شکل گیری تمدن مصر باستان نقش مهم و حیاتی را ایفا کرده است. در زبان فارسی باستان نام نیل را پیراو می نامیدند و در کتب تاریخی همیشه نامی از این رودخانه برده می شده است.
در اصل نیل از کوه های مرکز قاره ی آفریقا نشات می گیرد و به سمت شمال حرکت می کند. در طول مسیر رودهای زیادی به آن متصل می شوند که از کوه های غربی سرچشمه گرفته اند. نیل از کشورهای اوگاندا، سودان و مصر گذر می کند و در پایان به دریای مدیترانه می ریزد.
رودخانه هایی همچون نیل در اقصی نقاط جهان باعث بوجود آمدن تمدن هایی بزرگ بوده اند زیرا قلب تپنده ی هر ملت وابسته به منابع آبی بوده زیرا کشاورزی و حمل و نقل های آبی را ممکن می ساخته اند.
رود نیل در واقع از به هم پیوستن دو رود نیل سفید و نیل آبی تشکیل شده است و این اتفاق در شهر خارطوم رخ می دهد. سرچشمه ی نیل سفید دریاچه ی ویکتوریا و سرچشمه ی نیل آبی دریاچه ی تانا می باشد.
حتما تا به حال درباره ی تمدن مصریان باستان شنیده اید. دلیل شکل گیری چنین جامعه ی پیشرفته ای در آن دوران را می توان رود نیل دانست زیرا در هر کجا که آب کافی یافت می شد انسان ها نیز حضور داشته اند. در مکانی که رودخانه به دریای مدیترانه می ریزد منطقه ای حاصلخیز به نام دلتای نیل شکل گرفته که برای کشاورزی مورد استفاده قرار می گرفته است.

برچسب ها : طولانی ترنی رودخانه جهان , تلویزیون سری M سامسونگ
+ نوشته شده در شنبه 30 تير 1397ساعت 9:40 توسط جواد تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر | | تعداد بازدید : 272

کشف سخت ترین ماده جهان/ "کاربین" از گرافن و الماس پیشی گرفت

دانش پژوهان مدعی کشف ماده جدیدی به نام کاربین هستند که حتی از گرافن و الماس نیز مستحکم تر و قدرتمندتر است.
به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس تحقیقات انجام شده توسط بوریس یاکوبسن و همکارانش در دانشگاه رایس در هوستون که ویژگی های این ماده را محاسبه کرده اند، توانایی و قدرت کششی کاربین برای مقاومت کردن در برابر کشش از هر ماده شناخته شده دیگری پیشی می گیرد.
این مطالعه همچنین نشان می دهد قدرت کاربین دو برابر قدرت و استحکام گرافن - یک ورقه مسطح از اتم های کربن - است که اغلب آن را به اسم ابرماده می شناسیم.
کاربین زنجیره ای از اتم های کربن است که با پیوندهای شیمیایی دو تایی یا تکی و سه تایی به طور متناوب به یکدیگر متصل شده اند.
دانشمندان مدعی هستند که سختی کششی کاربین دو برابر گرافن و نانو لوله های کربنی و حدود سه برابر الماس است.
این دانش پژوهان می گویند این ماده می تواند به یک نیمه رسانای مغناطیسی تبدیل شده و به عنوان حسگری برای تشخیص چرخش به کار گرفته شود.
نتایج این تحقیقات در نشریه ACS Nano منتشر شده است.

برچسب ها : سخت ترین ماده جهان , کاربین , گرافن , الماس , تلویزیون سری M سامسونگ
+ نوشته شده در چهارشنبه 27 تير 1397ساعت 10:52 توسط جواد تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر | | تعداد بازدید : 254

طولانی ترین اجرا

ریجیس فیلبین مجری برنامه های تلویزیونی رکورد مجله گینس را در سال 2004 با 15٫188 هزار ساعت اجرا در مقابل دوربین تلویزیون ثبت کرد. او در سال 2011 نیز با 16٫746٫50 ساعت اجرا این رکورد را از آن خود کرد.


منبع: نمناک

برچسب ها : طولانی ترین اجرا , تلویزیون سری M سامسونگ
+ نوشته شده در سه شنبه 26 تير 1397ساعت 9:43 توسط جواد تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر | | تعداد بازدید : 243

بزرگ‏ترین کژدم(عقرب)جهان‏‏ – ترین های گینس

بزرگترین کژدم جهان از گونه هترومتروس سوآمردامی بومی جنوب هند بزرگترین کژدم به شمارمیرود.که درازی آنها به ۲۶ تا ۲۸ سانتی متر و وزنشان تا ۵۶ گرم میرسد.
زهر این کژدم ها برای انسان کشنده نیست چون که آنها شکار خود را با انبرهایشان میکشند.


برچسب ها : بزرگترین عقرب , گینس , تلویزیون سری M سامسونگ
+ نوشته شده در دوشنبه 25 تير 1397ساعت 10:05 توسط جواد تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر | | تعداد بازدید : 232

سنگین ترین گاو دنیا

گاوی موسوم به «بلوسوم» با اندازه تقریبی 1.8 متر به عنوان بزرگ ترین گاو جهان نامش در کتاب گینس ثبت شده است. البته باید اشاره کنیم که «بلوسوم» 13 ساله، در حال حاضر زنده نیست اما در سال 2014 میلادی توانست با وزن حدود 910 کیلوگرمی نام خود را برای قد بسیار بلندش در گنیس ثبت کند. بد نیست بدانید که گاوهای هلشتاینِ بالغ، به طور میانگین 700 کیلوگرم وزن دارند.

برچسب ها : سنگین ترین گاو دنیا , تلویزیون سری M سامسونگ
+ نوشته شده در يکشنبه 24 تير 1397ساعت 9:42 توسط جواد تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر | | تعداد بازدید : 241

۱. جنگ‌های مذهبی ایبری (شروع از سال ۷۱۱ تا ۱۴۹۲ میلادی؛ ۷۸۱ سال جنگ)

جنگ‌های مذهبی ایبری یا «بازپس‌گیری آندلس»، شامل جنگ‌هایی در تاریخ مجمع‌الجزایر ایبری است که به مدت ۷۸۱ سال به طول انجامید. جزایر ایبری، اسپانیا و پرتغال امروز را در بر می‌گیرد. این جنگ‌ها، عمدتا میان مورها (مسلمانان آفریقایی-اسپانیایی) و قلمروهای مسیحی بر سر تصاحب شبه‌جزیره‌ی ایبری به وقوع پیوست. در سال ۷۱۱ میلادی، مورها که مسلمانان ساکن شمال آفریقا (بخش‌هایی از مراکش و الجزیره‌ی کنونی) بودند، با عبور از دریای مدیترانه به اروپا رسیدند و هر جایی که می‌توانستند را فتح می‌کردند. شروع اصلی جنگ‌های مذهبی ایبری با نبرد کووادونگا در سال ۷۱۸ آغاز شد؛ یعنی زمانی که شاه کریستین ویزی‌گات، مسلمانان را در آلکاما شکست داد. در قرن‌های آینده، جنگ‌های دیگری بین مورها و مسیحیان شکل گرفت که حاصل آن، چندین شکست و پیروزی برای هر دو طرف بود. پس از گذشت چند سال از وقوع جنگ‌های مذهبی ایبری، کلیسای کاتولیک از این نبردها با عنوان «جنگ مقدس» یاد کرد که آن را مانند جنگ‌های صلیبی می‌دانست. حتی چندین سرباز والارتبه‌ی کلیسای کاتولیک نیز در این جنگ‌ها شرکت کردند. تا اوایل صده‌ی ۱۴۰۰ میلادی، قلمروهای کمی تحت تملک مورها باقی مانده بود. در سال ۱۴۶۹ میلادی، ازدواجی تاریخی بین شاه فردیناند از آراگون و ملکه ایزابل اول از کاستیا صورت گرفت که به جنگ‌های مذهبی ایبری پایان بخشید. پس از این ازدواج، نیروهای مسلح فردیناند و ایزابل بر علیه مورها جنگیدند. آن‌ها با بازپس‌گیری گرنادا از مورها در سال ۱۴۹۲، به این جنگ‌ها پایان دادند.

منبع: کجارو

برچسب ها : طولانی ترین جنگ تاریخ , جنگ مذهبی ایبری , تلویزیون سری M سامسونگ
+ نوشته شده در شنبه 23 تير 1397ساعت 9:43 توسط جواد تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر | | تعداد بازدید : 259

شکستن کاسه با یک انگشت

فن ویپنگ از چین،۱۰۲ کاسه را در یک برنامه تلویزیونی به نام در میلان ایتالیا با یک انگشت در یک دقیقه در ۱۱ آوریل ۲۰۰۹ شکست و این رکورد را از آن خود کرد.
منبع: فرادید

برچسب ها : رکورد شکستن کاسه , گینس , تلویزیون سری M سامسونگ
+ نوشته شده در چهارشنبه 20 تير 1397ساعت 10:55 توسط جواد تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر | | تعداد بازدید : 240

تیزترین جسم جهان

محققان کانادایی موسسه ملی نانوفناوری (NINT) و دانشگاه آلبرتا با ساخت یک نوک میکروسکوپ نانویی بسیار کوچک و بسیار تیز، نام خود را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رساندند.

به گزارش سرویس دانش و فناوری برنا، این شیء بسیار کوچک که به‌عنوان نوک (t IP میکروسکوپ الکترونی استفاده می‌شود، با دارا بودن تنها یک اتم در انتهای خود، تیزترین جسمی است که تاکنون توسط بشر ساخته شده است. این جسم با استفاده از یک روش حکاکی کنترل شده ساخته شده و از جنس تنگستن است.

روشی که برای تولید این نوک به‌کار رفته است، به شکل یک اختراع به ثبت رسیده است. این جسم نوک‌تیز در حال گذراندن اولین آزمایش‌های خود جهت استفاده در محصولات تجاری است.

رابرت ولکوف که رهبری این کار را بر عهده داشته است، می‌گوید: «هدف ما ثبت یک رکورد جهانی نبود، بلکه داشتیم سعی می‌کردیم یک ابزار بهتر برای تحقیقات خود تولید کنیم. ثبت یک رکورد جهانی یک دستاورد جذاب است، اما علاقه اصلی ما تجاری‌سازی این محصول است».

اعضای این گروه تحقیقاتی عبارت بودند از؛ رابرت ولکوف محقق ارشد NINT و استاد فیزیک دانشگاه آلبرتا، جیسون پیترز عضو انجمن تحقیقاتی NINT و محمد رزاق محقق سابق NINT و پژوهشگر فعلی موسسه تحقیقات و مهندسی مواد در سنگاپور.

منبع: برنانیوز


برچسب ها : تیزترین جسم جهان , تیزترین , گینس , تلویزیون سری M سامسونگ
+ نوشته شده در سه شنبه 19 تير 1397ساعت 15:16 توسط جواد تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر | | تعداد بازدید : 231

تندترین فلفل دنیا

خاستگاه این فلفل که "عقرب ترینیداد" (Trinidad Scorpion) نام دارد در "موروگا" واقع در استرالیا است.
موسسه Chili Pepper دانشگاه نیومکزیکو پس از تحقیقی که درباره انواع مختلف سس های تند انجام داد، توانست این فلفل را شناسایی کند.
این فلفل که با نام کامل " Trinidad Scorpion Butch Taylor" نیز معرفی می شود از گونه فلفل به نام Capsicum chinense مشتق شده است و Butch Taylor نیز نام مالک شرکت استرالیایی The Chilli Factory است که این فلفل آتشین را به وجود آورده است.
"عقرب ترینیداد" محتوی مقادیر بالایی "کاپسایسین" است. این مولکول که مسئول خاصیت سوزان بودن در مقیاس "اسکوویل" رتبه بسیار بالایی به دست آورده است.
براساس گزارش آنسا، "اسکوویل"، مقیاس مشهوری است که برای اندازه گیری شدت سوزش زبان توسط فلفل به کار می رود.
این فلفل توانسته 1 میلیون و 463 هزار و 700 واحد اسکوویل به دست آورد که تاکنون هیچ فلفلی نتوانسته بود این رقم را ثبت کند. تمام این تندی در میوه ای به اندازه یک توپ کوچک گلف است.
در طبقه بندی 10 فلفل تند دنیا فلفل Viper Naga که جدی ترین رقیب "عقرب" است توانست تنها 1 میلیون 382 میلیون و 118 هزار اسکوویل ثبت کند.
برای درک بهتر این ارقام می توان گفت که تندترین سس های موجود در بازار بین 30 تا 40 هزار اسکوویل و تندترین فلفل قرمزهایی که برای تهیه غذاهای تند استفاده می شوند بین 2 هزار و 500 تا 8 هزار اسکوویل در فلفل تندی دارند.
مارسل دو وی، یکی از اعضای گروهی که این گیاه آتشین را توسعه داده اند درباره تجربه خود از چشیدن Trinidad Scorpion Butch T گفت: "بعد از خوردن این فلفل توهم داشتم و به خاطر سرگیجه نتوانستم تا 20 دقیقه راه بروم."
وی افزود: "این فلفل بسیار تند است. تنها چیزی که می توانم بگویم این است هرگز و هرگز دوباره آن را نخواهم خورد."
این تست کننده فلفل، برای خوردن این "عقرب" از دست کش ها و عینک محافظ استفاده کرد، چون سوزش دست با این فلفل می تواند حداقل 2 روز به طول انجامد و نزدیک کردن آن به چشم می تواند سبب کوری موقت شود.برچسب ها : تندترین فلفل دنیا , فلفل , تلویزیون سری M سامسونگ
+ نوشته شده در دوشنبه 18 تير 1397ساعت 10:00 توسط جواد تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر | | تعداد بازدید : 176

گرمترین و سردترین نقاط کره زمین کجاست؟

به گزارش پیام آفتاب، درجه حرارت سردترین نقطه زمین که توسط ماهواره شناسایی شده، منهای ۹۳.۲ درجه سانتی‌گراد است.
این نقطه مطابق انتظار دانشمندان در قلب قطب جنوب واقع شده است.
پژوهشگران می‌گویند این برآورد بر اساس داده‌های اولیه انجام شده و با تحلیل بیشتر اطلاعات دریافتی از حسگرهای گرمایی در نقاط مختلف، ممکن است نقاط سردتری هم شناسایی شود.
رکورد قبلی سرما در سال ۱۹۸۳ در نقطه‌ای در قطب جنوب با درجه حرارت منهای ۸۹.۲ درجه سانتی‌گراد ثبت شده بود.
رکورد ثبت‌شده در واقع درجه حرارت هوا چند متر بالاتر از سطحی است که به عنوان "سردترین نقطه" معرفی شده است.
تد اسکامبوس از مرکز اطلاعات ملی برف و یخ آمریکا می‌گوید تصور چنین دماهای پایینی بسیار مشکل است.
به گفته آقای اسکامبوس «دمای جدید ثبت‌شده دست کم ۵۰ درجه سردتر از سردترین نقاط آلاسکا و سیبری و حدود ۳۰ درجه کمتر از ایستگاه سامیت در مرکز جزیره گرینلند است».
تد اسکامبوس و همکارانش از سی سال پیش تا کنون داده‌های دریافتی از ماهواره‌های قطبی را تحلیل می‌کنند.
او به گردآورندگان کتاب رکوردهای گینس توصیه می‌کند که در ثبت این درجه حرارت در کتابشان عجله نکنند چون این ارقام احتمالا طی سال‌های آینده تغییر خواهد کرد.
برای مقایسه، می‌توان به گرم‌ترین نقطه ثبت‌شده روی زمین اشاره کرد که در کویر لوت در جنوب شرق ایران واقع شده و درجه حرارت آن در سال ۲۰۰۵ میلادی، ۷۰.۷ درجه سانتی‌گراد ثبت شده است.
این در حالی است که گرم‌ترین نقطه ثبت‌شده روی زمین در کویر لوت در جنوب شرق ایران واقع شده و درجه حرارت آن در سال ۲۰۰۵ میلادی، ۷۰.۷ درجه سانتیگراد ثبت شده است.


برچسب ها : گرمترین و سردترین نقاط جهان , تلویزیون سری M سامسونگ
+ نوشته شده در يکشنبه 17 تير 1397ساعت 9:39 توسط جواد تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر | | تعداد بازدید : 183